Zdeněk Dobřický

Jmenuji se Zdeněk Dobřický a jsem moravák tělem i duší, přesto již více jak 25let žiji uprostřed republiky ve středních čechách v Čáslavi.

Od mladí jsem se věnoval sportu, především atletice, ale vyzkoušel jsem třeba i házenou nebo chůzi či bandy hokej. A právě díky sportu jsem se stal masérem. Absoloval jsem školu v Roudnici nad Labem a potom jsem začal masírovat především atlety Ostrava-Vítkovice. Hodně jsem na sobě pracoval a studoval dostupnou literaturu. Měl jsem to štěstí, že jsem mohl projít školením paní Mojžíšové. Toto setkání bylo pro mě asi rozhodující. Ona mě přesvědčila že toto je moje parketa a že masírování je správná volba. Propracoval jsem se na maséra české atletické reprezentace. S touto reprezentaci jsem za 30let procestoval téměř celý svět. Mezi nejzajímavější destinace určitě patří Jamajca, Severní Korea, Kanada, Norsko, Finsko, Chile, USA.

Pod rukama mi přošli naši i zahraniční uspěšní sportovci, atleti jako například Robert Změlík, Roman Šebrle, Tomáš Dvořák, Lída Formanová, Šárka Kašpárková, Pavel Maslák, Denisa Rosolová, Zuzana Hejnová, Jarda Bába, Jarda Kudlička, Táňa Kocembová, Helena Fibingerová ale i také Barča Špotáková nebo Honza Železný. Ze zahraničních atletů jsem masíroval Robert Emmiyan, Heike Drechslerová a Alberto Juantorena.

Měl jsem tu čest se zůčastnit jako masér tenisového turnaje hvězd v Praze a na stole jsem měl Bjorn Borg, Tomáš Šmíd, Pavel Složil, Guillermo Vilas, Henri Leconte, Andrés Gomez.

V roce 2015 jsem dostal nabídku masírovat na badmintonovém turnaji Prague Openv Praze který bylkvalifikací pro LOH 2016 v Rio de janeiro. Zde se sešla evropská špička a já jsem se zde seznámil i s naším nejlepším Petrem Koukalem a jeho přítelkyní Gabčou Soukalovou. Oba využili mých služeb a byli hodně spokojeni. Moc mě překvapilo, když mi druhý den Gabča přinesla své startovní číslo ze světového poháru i s věnováním.

Práce maséra a fyzioterapeuta je velmi fyzicky náročná.
Čas nikdo nezastaví a proto jsem se domluvil se synem Petrem, že mu předám své zkušenosti a on bude dále pokračovat v masérské činnosti. Já se chci více věnovat podiatrické práci, která není tak náročná na fyzičku, ale i zde zhodnotím nabité zkušenosti, které jsem v průběhu více jak 30let praxe nabil. Chůze běh a správně zvolená obuv je velmi důležitá nejen pro sportovce ale i pro širokou veřejnost. Rád pomáhám těm, kteří mají zájem na sobě pracovat a věnují se prevenci, hlídají si svůj zdravotní stav

Je toho za těch 35 let praxe tolik, že by to už bylo i na knížku :-D


r.2016